Logo
9:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 120,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
Novinky
04.01.2022
ZÁSIELKOVŇA ZA 3,5 €
DORUČENIE DO VÝDAJNÉHO MIESTA Zaviedli sme pre Vás bezkonkurenčnú cenu prepravného pre zásielky v rámci siete Zásielkovňa - 3,5 EUR za balík bez dobi... čítať celé
01.01.2022
RENOVÁCIA DETSKEJ IZBY
TAPETY DO DETSKEJ IZBY ESPRIT KIDS Pre inšpiráciu sme pre vás pripravili popis renovácie detskej izby s tapetami Esprit Kids. Vyskúšali sme pre Vás p... čítať celé
28.12.2021
KOĽKO ROLÍ KÚPIŤ?
Poslednou dobou sa nám stáva čím ďalej častejšie, že zákazníci volajú a potrebujú dokúpiť ešte jednu alebo dve role tapiet. Radi Vášmu požiadavke vyjd... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

TAPETY DIMEX 2021 - SKLADOM

Vedieme skladom niekoľko stoviek motívov tapiet na stenu, ktoré odosielame čo najskôr od objednania tapiet skrz e-shop. Ku všetkým skladovým tapetám si môžete objednať aj vzorček za 2 €.

Tapety Dimex 2021

TAPETY NA STENU ATTRACTIVE

Vliesové tapety Attractive

EXTRAVAGANTNÉ TAPETY S KARLEM

Ponúkame prestížne tapety s motívmi, ktoré navrhoval sám Karl Lagerfeld.

Vliesové tapety Karl Lagerfeld

TAPETY FOUR SEASONS

Prírodné tapety na stenu v sebe zachytávajú štyri ročné obdobia. Vzácené tapety s plameniakmi sú unikátnym dizajnom, ktorý sa málo kedy vidí.

Tapety na stenu Four Seasons

  1. Úvod
  2. NÁVODY NA LEPENIE
Ako správne tapetovať?

TAPETY NA STENU - DRUHY

Medzi veľmi praktické materiály, ktoré slúžia k úprave a vylepšeniu vzhľadu interiérových stien patria tapety na stenu. Ich hlavnou výhodou je skutočnosť, že na rozdiel od iných obložení stien sú hotovým, v roliach dodávaným materiálom, ktorý po nalepení nepotrebuje žiadne ďalšie ošetrenie a špeciálnu staroslivosť - môžete však po nalepení tapety naniesť na tapetu ochranný náter, ktorý zvýší jej odolnosť, životnosť a údržba týchto tapiet bude ľahšia.

Bytové tapety na stenu od nemeckého výrobcu - A.S. Création - sú jednoznačným favoritom na svetovom trhu tapiet. Už niekoľko rokov určujú trendy vo výrobe, ktoré sa odrážajú predovšetkým v type, štýle a farebnom prevedení jednotlivých kolekcií tapiet.

Samotná výroba tapiet prešla od 80. rokov výraznými zmenami, ktorých výsledkom bolo značné uľahčenie práce zo strany konečného zákazníka, ktorý túto skutočnosť pocíti nielen pri samotnom lepení, ale taktiež aj pri následnej údržbe či demontáži tapiet. Až teraz si môžu zákazníci tapetovanie naplno vychutnať.

Vlastnosti tapiet:

* tapety sú vyrobené z materiálov, ktoré sú paropriepustné
* všetky tapety sa dajú umývať
* pri odstraňovaní sa väčšina tapiet sťahuje bezo zvyšku
* tapety na stenách pôsobia dojmom väčšieho tepla
* výsledný design na stene je jedinečný

V závislosti na použitom materiáli rozlišujeme nasledovné druhy tapiet:

* papierové tapety na stenu
* vinylové tapety do kúpeľne / do kuchyne
* vliesové tapety na stenu (jedným z použitých materiálov je buničina)

Papierové tapety na stenu

Papierové tapety na stenu zahŕňajú tapety z potlačeného, razeného a pokrčeného  papiera.
Pritom sa môže jednať ako o farebne vzorované, hladké papierové tapety, tak o typy označované ako gaufrované, hotové papierové razby. Za obzvlášť kvalitné sa považujú dvojvrstvové razené tapety označované ako duplexné.

Kvalita papierovej tapety sa hodnotí podľa hmotnosti jej suroviny:
Ľahké papierové tapety <110 g/m2
Stredne ťažké papierové tapety 110 - 140 g / m2
Ťažké papierové tapety> 140 g / m2

Vinylové tapety na stenu

Vinylové tapety na stenu sú vhodné do všetkých typov interiérov (steny, sadrokartóny, umakart, rôzne umývateľné nátery). V závislosti na množstve a kvalite vrchnej vinylovej vrstvy je možné tapety použiť na rôzne účely. Kúpeľňové tapety na stenu s označením (3 vlnovky) je možné použiť do vlhkého prostredia, napríklad do kúpeľne a WC. Vinylové tapety na stenu majú veľmi dobrú prekrývaciu schopnosť pri použití na krivé a popraskané steny.

Vinylové tapety s papierovým nosičom
Typickým zástupcom týchto tapiet sú celoplošné vinylové tapety a štrukturálne tapety na papierovom nosiči vyrobené rotačnou sieťotlačou. Počítajú sa k nim tiež vinylové granuláty a ostatné plastické povrchy.

Vinylové tapety bez papierového nosiča
Do tejto skupiny patria všetky tapety na vinylovej báze, ktoré nie sú kašírované na papierový nosič alebo nepotrebujú žiadny nosný materiál.

Vliesové tapety na stenu

Tento druh tapiet je relatívne nový a vďaka jednoduchému spracovaniu sa teší stúpajúcej obľube. Pre výrobu vliesových tapiet sa používa jednostranne impregnovaný vlákninový nosný materiál. Je tvorený prevažne z buničiny a textilných vlákien, ktoré sú spojené spojivom. Tým sa dosiahne maximálnej rozmerovej stability. Materiál sa navyše vyznačuje vysokou priepustnosťou vzduchu a vodnej pary.

Ďalšia zvláštnosť vliesových tapiet spočíva v tom, že sa lepidlo môže nanášať ako na tapetu, tak na stenu. Vliesové tapety na rozdiel od papierových tiež nevyžadujú čas na prevlhčenie a sú bez problémov použiteľné vo vlhkom prostredí.

Fototapety, tapety na zeď, obklady na stenu. | Tapety na zeď jsou moderním doplňkem na stěnu. | Moderné tapety v niekoľkých štýloch a farbách. | Kvalitné tapety na stenu | Tapety na zeď, fototapety, samolepicí dekorace na stenu.
Prevádzkovateľ

Martin Prokůpek, tapety-fototapety.sk
Lutyňská 1523, PSČ: 735 14 Orlová,
IČ: 75390841 | DIČ: CZ9007045509
ČESKÁ REPUBLIKA

Kontaktujte nás
9:00 - 18:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk