Logo
9:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 120,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
Novinky
06.09.2023
SAMOLEPIACE PODLAHY
Pokládka samolepiacich štvorcov od firmy d-c-fix je veľmi jednoduchá a nie je potrebné žiadne zložité náradie (len ceruzka, meter a odlamovací nožík).... čítať celé
04.01.2023
ZÁSIELKOVŇA ZA 3,5 €
DORUČENIE DO VÝDAJNÉHO MIESTA Zaviedli sme pre Vás bezkonkurenčnú cenu prepravného pre zásielky v rámci siete Zásielkovňa - 3,5 EUR za balík bez dobi... čítať celé
01.01.2023
RENOVÁCIA DETSKEJ IZBY
TAPETY DO DETSKEJ IZBY ESPRIT KIDS Pre inšpiráciu sme pre vás pripravili popis renovácie detskej izby s tapetami Esprit Kids. Vyskúšali sme pre Vás p... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

TAPETY DIMEX 2023 - SKLADOM

Vedieme skladom niekoľko stoviek motívov tapiet na stenu, ktoré odosielame čo najskôr od objednania tapiet skrz e-shop. Ku všetkým skladovým tapetám si môžete objednať aj vzorček za 2 €.

Tapety Dimex 2021

TAPETY NA STENU ATTRACTIVE

Vliesové tapety Attractive

EXTRAVAGANTNÉ TAPETY S KARLEM LAGERFELDEM

Ponúkame prestížne tapety s motívmi, ktoré navrhoval sám Karl Lagerfeld.

Vliesové tapety Karl Lagerfeld

TAPETY FOUR SEASONS

Prírodné tapety na stenu v sebe zachytávajú štyri ročné obdobia. Vzácené tapety s plameniakmi sú unikátnym dizajnom, ktorý sa málo kedy vidí.

Tapety na stenu Four Seasons

  1. Úvod
  2. NÁVODY NA LEPENIE
  3. Návody na lepenie
Ako správne nalepiť tapety?

Návod na lepenie vliesových tapiet

Vliesové tapety – materiál:

Norma DIN EN 234 stanovuje, že vliesové tapety na stenu sú vyrobené z buničitých a syntetických vlákien, s vrchnou tvarovanou štruktúrou, bez použitia skleného vlákna (70% viskóza, 30% celulóza).

Vliesové tapety - použitie:

Vliesové tapety na stenu sú vhodné pre všetky podklady, steny, múry, stropy atď, opatrené všetkými druhmi vnútorných omietok, sadrokartónom, na betónové panely, podkladové tapety, drevotrieskové dosky apod. Zvlášť sú vhodné na steny s trhlinami v podklade, stabilizujú tlak na citlivé podklady (dosky z mäkkých vlákien a pod). Delí sa na hotové s vrchnou vinylovou umývateľnou vrstvou a na pretierateľné GO-PRO. Povrch tapety na stenu GO-PRO je možné pretierať disperznými, akrylovými aj latexovými farbami. Výhodou vliesové tapety z vláknitej buničiny je dokonalá priedušnosť.

Podklad:

Steny miestnosti dôkladne očistite a upravte nerovnosti, napr. vyrovnávacou hmotou. Staré tapety a vodou rozpustnú maľbu odstráňte. Ak je podklad suchý a pevný, môžete pristúpiť k lepeniu. Čerstvú omietku, stierku, sadrokartóny a všetky savé podklady radšej ošetrite penetráciou. Penetráciu podkladu môžete vykonať lepidlom na lepenie tapiet, a to podľa priloženého návodu. Vlhké podklady nie sú vhodné (kontrola vlhkosti: na stenu pripevnite lepiacou páskou igelitovú fóliu na dobu 24 hod - nesmie sa orosiť). Rovnako ak je podklad výrazne farebne odlišný alebo vzorovaný, je lepšie ho natrieť penetráciou v odtieni tapety. Ak budete tapetu pretierať, podklad môže byť farebne odlišný.

Lepidlo:

Na lepenie je nutné použiť špeciálne lepidlo na ťažké vliesové tapety triedy extra alebo špeciál.

Náčinie:

Ceruzka, meter, špachtľa, nožnice, olovnica, orezávač, úzky valček, plyšový valček, tapetovacia kefa, štetka na nanesenie lepidla, pracovný stôl. Správne zvolené náradie značne uľahčuje prácu pri lepení vliesovej tapety na stenu.

Lepenie:

a) ako nastrihať tapetu:

dĺžka pásu vliesovej tapety na stenu = výška miestnosti + 0,05 m prídavok dole na zarovnanie. V prípade, že sú vliesové tapety so vzorom, prikladá sa rolka tak, aby vždy nadväzoval začiatok vzoru. Vrch vliesovej tapety si radšej označte ceruzkou, aby nedošlo pri lepení k prevráteniu pásu tapety.

b) vlastné lepenie:

Prvý pás lepte od okna smerom k dverám. Vopred si pomocou olovnice vyznačte zvislú líniu. Vliesové tapety na stenu lepte tesne vedľa seba, len v rohoch a na problémových miestach ich môžete prelepiť cez seba. Pri lepení cez zásuvky a vypínače vypnite el. prúd, pri vlastnom lepení odskrutkujte kryt, nalepte tapetu a potom vyrežte. Pri lepení okenných výklenkov nechajte tapetu prečnievať a potom ju presne odrežte. U radiátorov stačí tapetu 10-15 cm založiť. Stropy radšej lepte vo dvojici. Lepidlo nanášajte na stenu alebo na tapetovaný podklad roztieracím valčekom. Suché pásy narezanej vliesovej tapety naviňte lícom dovnútra, vzniknutú roličku priložte na lepidlom natretú stenu, tapetu odvíjajte a pritláčajte na stenu gumovým valčekom. Okraje tapiet, ktoré presahujú v dolnej časti, odrežte nožom pomocou pravítka. Zvyšky lepidla odstráňte pokiaľ možno ihneď čistou handričkou. Ak chcete individuálne a zvlášť upraviť stenu bordúrou, na vyschnutú tapetu si pomocou ceruzky a pravítka označte miesto, kde ju chcete nalepiť. Pomocou špeciálneho noža a pravítka narežte a potom ju odstráňte. Bordúru vlepte do vyrezaného miesta. V prípade nutnosti je možné nalepiť bordúru priamo na tapetu disperzným lepidlom, u tapiet typu PRO-GO to neodporúčame.

c) nátery

Po dôkladnom zaschnutí tapety GO - PRO na stene, je možné tapety pretierať najlepšie valčekom, a to jednou vrstvou. Jemnú štruktúru možno pretrieť 2-5krát, výraznejšie 7 a viackrát. Všetko záleží na tom, koľko má farba kriedových prísad.

Značky:

Dôležité je vykonať kontrolu šarže na etikete vliesovej tapety. Inú šaržu môžete použiť len na inú stenu. U tapiet druhu GO-PRO (pretierateľné) šarža nie je rozhodujúca.

Zásady pri práci s tapetami:

Tapetujte vždy tapetami jednej výrobnej série. Vzor tapety musí nadväzovať nielen na výšku, ale aj na šírku. Ak je to možné, používajte značkové lepidlo Pufas.

Kontrola pred tapetovaním:

Skontrolujte si vždy sériu, vzor a farebnosť tapety na stenu. Zistite si, či zakúpená metráž tapiet vystačí na vytapetovanie určenej miestnosti. Až potom vybaľte vliesové tapety na stenu z fólie. Porovnajte si farebnosť viacerých roliek navzájom. Nestrihajte všetky rolky naraz, ale postupne. Reklamovať sa dajú iba celé rolky.

Návod na lepenie papierových tapiet

Použitie

Papierové tapety sú vhodné do všetkých interiérov, nehodia sa však do vlhkého prostredia a ani na steny, ktoré veľa praskajú (kontrola vlhkosti: na stenu pripevnite lepiacou páskou igelitovú fóliu na dobu 24 hod, nesmie sa orosiť).

podklad

Steny miestnosti dôkladne očistite a vyrovnajte nerovnosti, napr stierkou. Staré tapety a vodou rozpustnú maľbu odstráňte, najlepšie vodou alebo odstraňovačom tapiet alebo lepidlom na tapety rozpusteným vo vode (cca 1 krabička na 8-10 l). Iné prípravky neodporúčame, inak sa môžu vsiaknuť do nového povrchu (žlté fľaky). Keď je podklad suchý a pevný, môžete pristúpiť k lepeniu. Na čerstvú omietku alebo stierku radšej naneste penetračný náter. Penetráciu podkladu môžete vykonať aj lepidlom na lepenie tapiet, a to podľa návodu na lepidle.

Lepidlo

Pre kvalitné spracovanie je rozhodujúce správne zvolené lepidlo. Ak sú tapety dvojvrstvové (tzv. duplex) alebo ich lepíte na nesavý podklad, je lepšie použiť hustejšie lepidlo a nanášať tenkú vrstvu ako naopak. Natierajte tapetu aj stenu. Tapetu natrite a rubovou stranou preložte na seba, aby sa lepidlo vsiaklo rovnomerne do celej tapety. Pozor! Čas na nasiaknutie papierových tapiet je 1-2 min! Ak bude čas nasiakovania dlhší ako odporúčaný, tapeta sa natiahne.

náčinie: ceruzka, meter, špachtľa, nožnice, olovnica, orezávač, úzky valček, plyšový valček, tapetovacia kefa, štetka na nanesenie lepidla, pracovný stôl. Správne zvolené náradie uľahčuje prácu.

lepenie

a) ako nastrihať tapetu: dĺžka pásu = výška miestnosti + 5 cm prídavok dole na zarovnanie. V prípade, že sú tapety so vzorom (je nutný prestrih), prikladá sa rolka tak, aby vždy nadväzoval začiatok vzoru. Vrch tapety si radšej označte ceruzkou (značkou), aby pri lepení nedošlo k prevráteniu pásu tapety, pokiaľ tak však nie je uvedené na etikete. Neodporúčame, aby ste si tapety dopredu nastrihali na celú miestnosť, pretože v prípade reklamácie nie je možné reklamovať už nastrihané rolky.

b) vlastné lepenie:
Prvý pás lepte od okna smerom k dverám. Najskôr si pomocou olovnice vyznačte zvislú líniu. Tapety lepte tesne vedľa seba, len v rohoch a na problémových miestach môžete tapety prelepiť cez seba. Priložte prvý pruh na stenu a pritlačte ho rukami ku stene. Aby nezostávali vzduchové bubliny, vyhlaďte tapety smerom od stredu ku krajom. Okraje tapiet, ktoré presahujú v dolnej časti, odrežte orezávačom pomocou pravítka. Zvyšky lepidla odstráňte pokiaľ možno ihneď čistou handričkou. Pri lepení cez zásuvky a vypínače vypnite elektrický prúd, pri samotnom lepení odskrutkujte
kryt, nalepte tapetu a potom vyrežte otvor. Pri lepení okenných výklenkov nechajte tapetu prečnievať a po zaschnutí ju presne odrežte. Za radiátory stačí tapetu 10-15 cm založiť.

Stropy radšej lepte vo dvojici. Ak chcete individuálne a zvlášť upraviť stenu bordúrou, na vyschnutú tapetu si pomocou ceruzky a pravítka označte miesto. Pomocou orezávača a pravítka narežte tapetu a potom ju odstráňte. Bordúru vlepte do vyrezaného miesta. V prípade nutnosti je možné nalepiť bordúru priamo na tapetu lepidlom Wandbelags (Pufas). Nelepte tapety pri otvorenom okne, dverách, nevypínajte kúrenie - pokiaľ voda čoskoro vyschne, robia sa na tapete hrče.

Zásady pri práci s tapetami

Tapetujte vždy tapetami z jednej výrobnej série. Vzor tapety musí nadväzovať nielen na výšku, ale aj na šírku. Ak je to možné, používajte vždy značkové lepidlo Pufas.

Kontrola pred tapetovaním

Skontrolujte si vždy sériu, vzor a farebnosť. Zistite si, či Vám zakúpená metráž tapiet vystačí na vytapetovanie určenej miestnosti. Až potom vybaľte tapetu z fólie. Porovnajte si farebnosť viacerých roliek navzájom. Nestrihajte všetky rolky naraz, ale postupne. Reklamovať sa dajú iba celé rolky.

Návod na lepenie vinylových tapiet

Použitie: Vinylové tapety sú vhodné do všetkých typov interiérov (steny, sadrokartóny, umakart, rôzne umývateľné nátery). V závislosti na množstve a kvalite vrchnej vinylovej vrstvy je možné tapety použiť na rôzne účely. Kúpeľňové tapety s označením (3 vlnovky) je možné použiť do vlhkého prostredia, napr do kúpeľne a WC. Tieto tapety majú veľmi dobrú prekrývaciu schopnosť pri použití na krivé a popraskané steny.

Podklad: Steny miestnosti dôkladne očistite a upravte nerovnosti, napr vyrovnávacou hmotou. Staré tapety a vodou rozpustnú maľbu odstráňte. Umakartové jadrá a rôzne nátery zdrsnite a dobre odmastite. Ak je podklad suchý a pevný (kontrola vlhkosti: na stenu pripevnite lepiacou páskou igelitovú fóliu na dobu 24 hod - nesmie sa orosiť), môžete pristúpiť k lepeniu. Na mokré steny tapety nelepte, pod tapetou sa môže vytvoriť pleseň. V klasických panelákových kúpeľniach zvýšite životnosť tapety profesionálnym nalepením. Na čerstvú omietku alebo stierku naneste penetračný náter. Penetráciu podkladu môžete urobiť aj lepidlom na lepenie tapiet, a to podľa priloženého návodu.

POSTUP LEPENIA JE ROVNAKÝ AKO U PAPIEROVÝCH TAPIET!!!

Bambusové obklady

Stena musí byť suchá, hladká a zbavená nečistôt.
Postup:
Nakreslite zvislú čiaru medzi stropom a podlahou. Pozdĺž nej bude viesť prvý pás tapety. Nastrihajte si tapetu na pásy podľa veľkosti a rozložte si ich na podlahu. Naneste rovnomernú vrstvu pripraveného lepidla na zadnú stranu tapety a uistite sa, že je dôkladne rozotrené až po okraj. Zabráňte tomu, aby sa lepidlo dostalo na prednú stranu tapety. Povrch by mal zostal čistý. Nechajte tapety 3 až 5 minút vlhnúť a potom ich nalepte na stenu a vyhlaďte pomocou tapetovacej kefy. Následne odstráňte bubliny a nadbytočné lepidlo. Počkajte, až kým prvý pás neuschne a následne lepte ďalší pás.

Návod na lepenie bambusových obkladov

Návod na lepenie bambusových obkladov

Stena musí byť suchá, hladká, čistá a zbavená všetkých nečistôt.

Postup: Obklad necháme rozložený na rovnom povrchu než si pripravíme lepidlo. Lepidlo nanášame tapetovacím valčekom alebo štetkou na stenu aj na textíliu obkladu a necháme zavädnúť. Rohož prilepíme. Zvyšky lepidla ihneď odstránime handričkou. Zakončovaciu lištu môžeme taktiež prilepiť lepidlom, alebo upevniť mechanicky. Na lepenie je možné použiť disperzné kontaktné lepidlo pre textilné obloženie a korok alebo kontaktné lepidlo chemoprénové. Zakončovaciu lištu môžeme taktiež prilepiť lepidlom alebo upevniť mechanicky. Na lepenie je možné použiť disperzné kontaktné lepidlo pre textilné obloženie.

Údržba: Vysávačom odstránime prach, utierame suchou handričkou. Bambusový obklad je vyrobený zo 100% prírodného materiálu. Prírodný materiál povoľuje farebné rozdiely. Obklad je 2krát lakovaný.

Fototapety, tapety na zeď, obklady na stenu. | Tapety na zeď jsou moderním doplňkem na stěnu. | Moderné tapety v niekoľkých štýloch a farbách. | Kvalitné tapety na stenu | Tapety na zeď, fototapety, samolepicí dekorace na stenu.
Prevádzkovateľ

Martin Prokůpek, tapety-fototapety.sk
Lutyňská 1523, PSČ: 735 14 Orlová,
IČ: 75390841 | DIČ: CZ9007045509
ČESKÁ REPUBLIKA

Kontaktujte nás
9:00 - 18:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk